Patarimai

Lovos

Svarbiausias baldas

Vienas svarbiausių baldų ne tik miegamajame, bet visame bute arba name yra lova, kurioje praleidžiame trečdalį savo gyvenimo. Todėl prieš įsigydami ją viską gerai apgalvokite.

Matmenys

Greičiausiai numanote, kurioje vietoje stovės šis būtiniausias baldas, o nuo kambario dydžio labai priklauso ir būsimas pirkinys. Mažose patalpose ar kambariuose, kuriuose ne tik miegama, bet verda visas šeimos gyvenimas, labiau tiktų sudedamos sofos ar lovos.

O jose vienas svarbiausių elementų – išlankstymo mechanizmas. Jos gali išsilankstyti kaip akordeonas, būti „atverstos“ tarsi knyga arba ištraukiamos iš po sėdimosios dalies.

„Atverčiama“ lyg knyga sofa-lova

Būtinai išbandykite tokios lovos patogumą prieš pirkdami, nes dažnai šie baldai nėra skirti kasdieniam (t.y. „kasnaktiniam“) naudojimui, o tik sėdėjimui ir užsibuvusių svečių poilsiui.

Rinkdamiesi stacionarią lovą atkreipkite dėmesį, ar jos dydis tinka jūsų kambariui. Jei dairotės baldų salone, prisiminkite, kad baldai ekspozicijose vizualiai atrodo mažesni. Tad žinokite tiksliai, kokių matmenų baldas atrodys geriausiai jūsų miegamajame.

Visada patariama perkant lovą nesidrovėti ir išsitiesti joje visu ūgiu, net jei svajonių baldas stovi vitrinoje. Įsitikinkite, ar ji ne per trumpa ir ne per siaura. Dvigulė lova turėtų būti bent 135 cm, viengulė – 90 cm pločio. Atsigulę sunerkite rankas už galvos – alkūnės neturėtų išlįsti už lovos kraštų. Tinkamas čiužinio ilgis apskaičiuojamas prie savo ūgio pridėjus dar 15 cm.

Karkasai

Labai svarbu, koks yra lovos karkasas ir čiužinys – nuo jo ypač priklauso jūsų miego kokybė. Pirkdami lovą atkreipkite dėmesį į jos pagrindą – iš ko jis pagamintas. Metalinis tinklas ar klijuotos faneros plokštė nėra geriausias pasirinkimas, nes pirmuoju atveju neužtikrinama ergonomiška kūno padėtis, antruoju – čiužinio ventiliacija. Geriausias lovos pagrindas – lanksčios medinės grotelės su rėmu.

Ant medinių grotelių padėtas čiužinys ventiliuojasi, pro jas išgarinama drėgmė, o čiužinys ilgiau tarnauja. Geriau, kai grotelės lanksčios, tuomet kūno svoris pasiskirsto tolygiai. Kai kuriose aukštesnės kokybės lovose karkasai su lanksčiomis grotelėmis gali būti reguliuojamo kietumo juosmens srityje ar turėti galimybę pakelti kojų arba galvos atramas. Taip užtikrinama patogi viso kūno padėtis. 

Pirkdami lovą patikrinkite ir jos aukštį. Kad visada atsikeltumėte „ta“ koja, idealiausias lovos aukštis nuo žemės – 50 cm. Jei sėdite nuleistomis kojomis, padas patogiai turi remtis į grindis. Aišku, kai kas patogiai kas rytą nusiridena ir nuo ant žemės padėto čiužinio, tačiau metams bėgant vis labiau įvertini geros lovos teikiamą patogumą.

Čiužiniai

Renkantis čiužinį tikrai gali susisukti galva – jų pasiūla didžiulė. Tuo turbūt galėjote įsitikinti iš reklamų.

Vienas iš būdų patikrinti čiužinio patogumą, atsigulus pakišti ranką po juosmeniu. Jei ten ji lenda lengvai – čiužinys per kietas, jei sunkiai – per minkštas. Ant patogaus čiužinio turi būti lengva apsiversti.  

Čiužiniai būna spyruokliniai ir su specialiais užpildais. Kuo daugiau čiužinyje spyruoklių, tuo jis elastingesnis ir geriau prisitaiko prie kūno formų.

Kituose čiužiniuose  elastingumas priklauso nuo užpildų. Negerai, jei čiužinys pernelyg kietas ar pernelyg minkštas. Per kietas čiužinys gali tapti stuburo skausmų, per minkštas – jo iškrypimo priežastimi. Geriausia, jei čiužinys vidutinio kietumo, kitaip dar vadinamas ortopediniu.

Jei norite čiužinio su užpildais, geriausia rinktis natūralū lateksą. Populiariausios medžiagos – dirbtinis lateksas, porolonas, putų poliuretanas. Kokoso plaušas yra gana kietas, labiau tinkamas vaikų čiužiniams.

Atkreipkite dėmesį, ar čiužinys yra su apsauga nuo mikroorganizmų – tai ypač aktualu alergiškiems žmonėms. Viena populiari firma reklamuoja CleanEffect® technologiją kaip pasaulinį ženklą, reiškiantį, jog medžiagos buvo apdorotos specialiu būdu, apsaugančiu nuo dulkių erkių ir grybelio augimo.

Dizainas

Lovos dizainas – tikrai ne paskutinis dalykas mums renkantis gaminį. Lovos gali būti pagamintos iš pačių įvairiausių medžiagų, tačiau šioje srityje nepralenkiamas išlieka medis.

Pagrindinis miegamojo baldo dizaino akcentas – lovūgalis. šiai labiausiai matomai daliai teikiamas didžiausias dėmesys, tačiau neverta pamiršti, kad net ir patiems stilingiausiams elementams neretai praverčia praktiškumas. Lovūgalis gali būti pagamintas iš pačių įvairiausių medžiagų, tačiau į jį turi būti patogu atsiremti. Visi kiti reikalavimai šiai baldo daliai labai individualūs.

Lietuvoje naują pušinę viengulę lovą įmanoma įsigyti ir už 250 Lt, o jau toliau kainos į viršų kyla iki dešimčių tūkstančių litų. Tačiau neretai taupūs pirkėjai dairosi į padėvėtus baldus iš užsienio ar Lietuvos. Nes baldai šeimininkams dažniau nusibosta, nei nusidėvi, tad galimybė įsigyti gražų padėvėtą lovą tikrai nemenka. Juo labiau žinant, kad Lietuvoje emigracija nemažėja. Kaip ir norinčiųjų greitai parduoti nebenaudojamus daiktus.

Priežiūra

Pirkdami lovą apžiūrėkite visus jos tvirtinimus ir sujungimus – šis baldas turi būti tvirtas kaip niekas kitas.

Kad kuo ilgiau nesusidėvėtų čiužinys, rekomenduojama kartą per mėnesį jį apversti – vėliau galima tą daryti ne taip dažnai. Taip pat apkeiskite galvūgalį į kojūgalį.

Kad čiužinys kuo ilgiau išliktų švarus, naudokite specialų, nuimamą užvalkalą, kurį galima skalbti arba valyti. Kartkartėmis čiužinį ir lovą po juo išsiurbkite, kad pašalintumėte susikaupusias dulkes.

Neleiskite vaikams, kad ir kaip jiems būtų smagu, šokinėti ant lovos. Nebent jums svarbesnis čiužinys, o gera vaikų nuotaika.


Įvertink patarimą?
Tavo komentaras

=

Parašykite savo nuomonę