Yerba Mate / Matė arbata

Arbata (parduoda, siūlo) Vilniuje skelbimas

Parduoda . 2020-11-23. Skelbimo ID: P7136201
Kaina, €:1 € (3.45 Lt)
Veiksmas:Parduoda

Yerba Mate, lot. Ilex Paraguariensis, arbatinis bugienis

Matės tėvynė – Pietų Amerikos pusiau tropinės žemumos. Matę pradėjo gerti Paragvajaus guarani indėnai, o17-ajame šimtmetyje rimtai ja domėtis ir auginti ėmėsi jėzuitų misionieriai. Įdomu tai, kad europiečiai matę atrado anksčiau už tradicinę arbatą.

Matėje gausu vitamino C (15-25mg/100g matės), vitaminų B1,B2, į kofeiną panašaus alkoloido mateino, kuris turi stiprų tonizuojantį poveikį, bet be pašalinio poveikio kaip kofeinas. Joje yra mineralinių medžiagų: magnio, geležies, kalcio, fosforo, kalio.

Lotynų Amerikoje tai tradicinis gėrimas, kuriuo šeimininkai pasitinka svečius. Matė geriama per metalinį vamzdelį bombiliją iš specialaus indo, vadinamo kolebasu (arba kalebase), pagaminto iš ilgamoliūgio vaisiaus. Indas yra siunčiamas ratu.

Arabų šalyse ir Vakarų Europoje matė sulaukė populiarumo dėl savo savybės skatinti medžiagų apykaitą. Ji labai tinka po sočių, prieskoniais prisotintų pietų ir norintiems sulieknėti.

Matės arbata, turėdama daug žaliosios arbatos savybių (iš 196 lakių cheminių junginių net 144 randami žaliojoje arbatoje), yra švelnesnio, minkštesnio skonio arbata nei kai kurios Senčios ir Gun Powder rūšys. Tik neplautos matės arbata yra aitraus skonio. Ji ruošiama įvairių frakcijų nuo miltelių iki smulkintų lapelių, gali būti kepta ir aromatizuota, kaip tradicinės arbatos.

Daugiau: www.ArbatosPasaulis.lt
Parašykite savo nuomonę